Třídenní festival Nejmilejší koncert - či jinými slovy celorepubliková přehlídka dětských domovů - proběhne v Kolíně tento víkend. Slavnostní zahájení se bude konat v pátek 5. května v Městském divadle Kolín, po prezentaci účastníků a prostorových zkouškách bude ve 14:30 hod. zahájena přehlídka, na kterou bude mít přístup i veřejnost. Přehlídku vyhodnotí porota.

 Sobota 6. května s sebou přinese hlavní program, a to vyhodnocení jednotlivých kategorií a vystoupení před odbornou porotou. Nejlepší budou nominování na Galavečer, který se v divadle uskuteční v 18:30 hod. Samotná nominace bude spojena s besedou s celebritami a umělci. Vedle oficiálního programu je připraven Free Entertainment, čili volná zábava. Dopoledne účastníci festivalu navštíví automobilku TPCA, v pravé poledne se Komenského parkem rozezní rockový minifestival. Od 13 hod. pak na Kmochově ostrově zájemce přivítá již tradiční Oregon dětem se stovkou her a soutěží pro děti. Galavečeru bude předcházet vystoupení Tanečního klubu Kocour Modroočko se svým Příběhem ulice.

 Festival bude ukončen v neděli 7. května. Všichni účastníci Nejmilejšího koncertu budou moci využít bezplatných návštěv kolínských a kutnohorských pamětihodností či kouřimského skanzenu.

 Záštitu nad celou akcí převzali ředitelka Nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová, ministryně školství Petra Buzková, předsedkyně Správní rady nadace Vize 97 Dagmar Havlová, předseda vlády Jiří Paroubek, předseda Senátu PSP Přemysl Sobotka, hejtman Petr Bendl, senátoři Martin Mejstřík a Jan Rakušan a také kolínský starosta Miroslav Kaisler.
kop

Festival Nejmilejší koncert - program