Dodavatel informačního a varovného systému byl vybrán, stala se jím pražská akciová společnost Vegacom. Bezdrátový, radiově ovládaný systém, který městskou kasu přijde na 4,7 mil. Kč, má nahradit zastaralý městský rozhlas a nejen to... V případě potřeby jej bude možno využít k varování obyvatelstva, napodobí zvuk sirény ve všech potřebných modifikacích. Fungovat nepřestane ani při výpadku energie, jednotlivé prvky se namontují na sloupy veřejného osvětlení, odkud budou dobíjeny záložní zdroje.

Centrální ovládání systému zakotví v budově radnice, odkud bude možno ovládat síť jako celek nebo aktivovat předem navolené skupiny reproduktorů, dokonce bude možné spustit libovolný koncový prvek jednotlivě. V případě potřeby je možné informační a varovný systém využívat i přímo z terénu přes mobilní telefon, samozřejmě, zná-li dotyčná osoba příslušné bezpečnostní kódy. To se týká především složek záchranného systému - policie, hasičů či záchranky.

Pokryt reproduktory bude celý Kolín, včetně Sendražic, Zibohlav a Štítar. Kolín přijde na řadu v první etapě, která by podle plánu měla být dokončena začátkem října letošního roku, pokrytí zbytku obcí by mělo být realizováno do konce poloviny příštího roku. V ohrožených lokalitách, jako např. v okolí Draslovky, budou navíc vybaveny domácnosti bytovými přijímači, které si mj. budou moci dokoupit i ostatní zájemci z řad široké veřejnosti. Cena jednoho přístroje by se měla pohybovat okolo jednoho tisíce korun.
kop