Internetový deník IDnes otiskl další střípek z případu údajného uplácení při zakázkách Středočeského kraje, v němž hrají prim bývalý hejtman David Rath a jeho kamarádíčci Petr Kott a Kateřina Pancová. Ta sehrála důležitou roli, neboť si podle deníku ráda pouštěla pusu na špacír. Jak napsal včera, odposlechy například zachytily schůzku Kateřiny Pancové s nově obviněným ředitelem stavební firmy Metrostav Pavlem Pilátem, která proběhla 16. března 2012 v její kanceláři. Mluvili na ní třeba o zakázce v krajské nemocnici v Kolíně.

"´Čili bude podepsaný óčko, všecko v pořádku. S tím, že my se potkáme v půli dubna, že je voda ve výtahových šachtách,´ používala Kateřina Pancová oblíbené kódy. Domlouvala se tak s Pavlem Pilátem o plánované modernizaci pavilonu O (krční, nosní, ušní oddělení) nemocnice v Kolíně za více než 110 milionů," popsal IDnes. Předchozí slova mohou znamenat, že někdejší šéfka krajských nemocnic domluvila s direktorem Metrostavu určitě bezvadně zaplacené vícepráce, které ale ve skutečnosti nebyly nutné a žádná voda ve výtahových šachtách se nikdy neměla vyskytovat.

"´Proběhlo výběrové řízení, které vyhrál Metrostav. Stavba ale nebyla realizována a ani se realizovat nebude,´ řekl pro Ihned.cz šéf kolínské nemocnice Petr Chudomel. O obvinění Metrostavu podle svých slov Petr Chudomel nic neví. A neřekl ani, zda loni policii vydal dokumentaci právě k pavilonu O, kde chtěla nemocnice i za pomoci dotace z evropských peněz vybudovat nové ušní a oční (po pravdě jde o ušní, nosní a krční oddělení, jak píšeme výše - pozn. red.) oddělení. ´S policií spolupracujeme a vydali jsme jí veškeré dokumenty, o které požádala. Co přesně chtěli, neřeknu,´ uvedl Petr Chudomel. Ředitel dodal, že obvinění se netýká ani jeho osobně, ani kolínské nemocnice, která je akciovou společností řízenou krajem", píší na Ihned.cz. meč