Netradičně a před televizními kamerami Novy a České televize se v pátek od 14 hodin sešlo Zastupitelstvo města Kolína. A nešlo o jen tak ledajaké jednání. Po více jak hodinové diskuzi počtem 16 hlasů ze 14 potřebných schválilo prodej 75 % obchodního podílu Technických služeb města Kolína (TSMK) společnosti AVE CZ za dosud nespecifikovanou cenu. Ta se bude pohybovat mezi 161 a 181 miliony, podle toho, jak dopadne hloubková kontrola v TSMK, kterou provede firma vybraná kupcem.

Těsná výhra zastánců prodeje se očekávala. Ti se obešli i bez radních Jiřiny Veselé za Stranu zelených (tu zavázala místní organizace), která byla proti, a Karla Sovy z KDU-ČSL, jenž se zdržel při hlasování (ten byl zase zavázán loňským volebním programem). Konečné znění smlouvy musí být připraveno do následujícího jednání městského zastupitelstva předběžně určené na 26. listopadu. Smlouva, pokud jí zastupitelstvo odsouhlasí, má vstoupit v platnost nejpozději do konce roku.

Kromě dopředu jasného postoje zastupitelů ODS zvedli ruku i zástupci SNK-ED v čele s MUDr. Václavem Navrátilem. Ten ovšem v roce 2005 v anketě Presu na otázku, jestli souhlasí s rozhodnutím radních a zastupitelů Města Kolína prodat většinu z vlastnictví v Městském tepelném hospodářství? prohlásil, že s prodejem MTH nesouhlasí.  "Stejně tak jsem proti prodeji dalších organizací, zejména Technických služeb nebo jejich částí," dodal tehdy. Tehdy ovšem byl v opozici... Hlas pro prodej se dopředu očekával i od zastupitele za Nezávislé Miloše Fišery.

Obsáhlou reportáž najdete v zítřejším vydání týdeníku Kolínský Pres. meč