Kolínští radní schválili návrh na zadání zakázky na zpracování projektu na technickou infrastrukturu pro rekonstrukci a přestavbu areálu kolínského zámku. Osloveny byly firmy: Ingprojekt (Poděbrady), Sunkad (Praha), Archa - inženýrská agentura (Kolín), SanitStudio (Hradec Králové) a Sater-Projekt (Kolín). „Očekáváme projekt, který bude řešit napojení celého areálu na jednotlivé sítě a samozřejmě též hlavní tahy, kterými by tyto sítě měly vést. Tímto se získá možnost napojení jednotlivých objektů bez ohledu na to, kdo bude tyto objekty v budoucnu rekonstruovat či dokonce využívat,“ uvedl místostarosta Jiří Buřič.

 Další podstatný krok spatřuje místostarosta v dalším jednání města s památkáři. Během několika příštích dnů by se prý již mohlo vědět, jak bude naloženo se Spilkou a Ječnými půdami. Právě tyto dva objekty jsou předmětem diskuze.

 „Stále sledujeme využití celého areálu a také sledujeme možnost oslovit evropské fondy na zafinancování této investice. Myslím, že minimálně do listopadu letošního roku budeme chtít dokázat, že tento problém umíme řešit. A o tom je i současné snažení,“ dodal místostarosta, který oním „do listopadu“ měl samozřejmě na mysli komunální volby.
kop