Někteří bývalí právníci města Kolína si stále činní nároky na uhrazení faktur za práci, kterou měli odvést za předchozího starostování Jiřího Buřiče. Podle vyjádření starosty Víta Rakušana se suma blíží k 1 milionu korun. "Velmi bedlivě sledujeme, která faktura je oprávněná a která nikoli. V jistých případech se domníváme, že některé faktury oprávněné nejsou," uvedl starosta a dodal, že oprávněnost faktur bude muset zřejmě posoudit soud, k němuž nároky ex- městských právníků pravděpodobně spějí. Vít Rakušan rovněž vyloučil, že by spor bylo možné vyřešit mimosoudní dohodou.

Jak bude město opravdu postupovat, jsme se zatím nedověděli. "V současné době by nebylo vhodné předem avizovat veškeré kroky, které město Kolín bude činit. Je však možno aktuálně alespoň potvrdit, že skutečně jsou zpracovávány podněty k řízení. Časový odhad realizace daných kroků je do konce března 2012. Důvody daného postupu a konkrétní právní kroky vedou k ochraně práv a oprávněných zájmů města Kolína rovněž i k prověření zákonnosti a etičnosti postupu určitých osob spojených s předchozím vedením kolínské radnice," řekla mluvčí radnice Jiřina Holubová.

Jak starosta prozradil, největší různici má město s pražským advokátem Jaroslavem Zvolským. Pohledávky vůči svému bývalému klientovi eviduje i Martin Krumich. "Většina faktur mi již byla uhrazena, o zbytku jednáme," komentoval případ Martin Krumich. Jaroslav Zvolský na náš dotaz skrz elektronickou poštu neodpověděl. meč