Novým ředitelem společnosti Městská autobusová doprava Kolín je Jiří Kolář. Osmačtyřicetiletý Pardubičák nahradil v čele firmy, která v Kolíně zajišťuje hromadnou dopravu, Františka Martínka. Ten po svém odvolání prohlásil, že o tomto kroku majitele MAD Kolín, jímž je Connex Východní Čechy Chrudim, věděl dopředu.

„S vedením vlastníka jsem vycházel dobře, určitě nešlo o osobní spory. Na fungování autobusové dopravy jsem hrdý. Za dva roky jsme neměli žádnou stížnost cestujících, přibírali jsme nové řidiče a průzkum drážďanské university nás ohodnotil jako jednoho z nejlepších dopravců tohoto druhu u nás," řekl odvolaný ředitel.

Již delší dobu probíhá mezi řidiči MAD Kolín a vlastníkem pře ohledně nových smluv. Šoféři je odmítají podepsat, neboť mají obavy, že se pak zhorší jejich pracovní podmínky. Ředitel firmy Connex Východní Čechy Ing. Jindřich Poláček proto už před Vánocemi naznačil, že dojde ke změnám managementu kolínského podniku. Podrobně o případu psal týdeník  Kolínský Pres 19. prosince  2006.

Connex Východní Čechy předloni koupil 95 % obchodního podílu v MAD Kolín od města za 27,5 mil. Kč. Zbytek získal za 1,7 mil. Kč po schválení městskými zastupiteli 18. prosince 2006.  Podle Františka Martínka však nový majitel nijak služby kolínské MAD nezlepšil. meč


Bývalý šéf MAD Kolín František Martínek za volantem