Od 22. listopadu mají neziskové organizace z regionu opět možnost žádat o podporu z grantového programu TPCA pro Kolínsko, jehož dvanáctý ročník automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile právě odstartovala.

Žádostem se otevírají opět tři kategorie - Pro bezpečné a zdravé Kolínsko, Pro zelené Kolínsko a Pro živé Kolínsko, a znovu je pro uchazeče připravena částka čtyři miliony korun. „Letos pro nás bude hlavním tématem u investičních projektů jejich udržitelnost. Rádi bychom uchazeče požádali, aby při vyplňování svých žádostí přemýšleli o svém projektu v dlouhodobém horizontu, i v návaznosti na způsob financování po vyčerpání grantu. Aby jejich realizovaný projekt následně z důvodu nedostatku financí nezanikl,“ říká koordinátorka společensky odpovědných aktivit TPCA Monika Koťarová. Zájemci o podporu mají možnost podávat žádosti až do 17. února 2017, slavnostní vyhlášení vítězných projektů se uskuteční v červnu příštího roku. Znovu se zapojí do výběru vítězných projektů i veřejnost, která bude moci svůj názor vyjádřit prostřednictvím internetového hlasování, prostřednictvím kterého přišlo v minulém ročníku více než 6000 hlasů. Administraci letošního ročníku TPCA pro Kolínsko bude znovu mít na starosti obecně prospěšná společnost Prostor plus z Kolína.
„TPCA doposud podpořila z grantového programu TPCA pro Kolínsko téměř 190 projektů za více než sto milionů korun. To bychom ovšem nedokázali bez aktivních lidí, kteří je mají chuť realizovat. Těšíme se, že i letos přijdou zajímavé nápady a kvalitně zpracované žádosti,“ říká Pavel Beneš, manažer pro vnější vztahy TPCA. Ale ani letos nebude grantový program pouze o penězích. „Na tradičním semináři pro žadatele o grant, který se tentokrát uskuteční v TPCA 9. prosince od 8:30 do 12:30 hodin tentokrát čekají na účastníky dva zajímaví hosté,“ upozorňuje Koťarová. Na semináři se totiž uskuteční hned dva workshopy – v prvním Magdalena Špačková přiblíží základy fundraisingu a ve druhém Lukáš Rambouse k přinese praktické rady v získávání podpory z grantů a dotací. Bližší informace o grantovém programu i semináři najdou zájemci na internetové adrese http://www.tpca.cz/tpca-pro-kolinsko/grantovy-program/ M. Hovorka