Aktuální počet obyvatel Kolína je pod „drobnohledem“ vedení města. Podle posledních informací se však zdá, že do konce roku stav Kolíňáků pod 30.000 již neklesne. „Předminulý týden jsme optimisticky zaznamenali navýšení o čtyři občany, ale hned následující týden počet občanů klesl asi o šestnáct. Konečný výsledek samozřejmě bude znám až po konci roku, kdy bude stav upřesněn připočtením narozených občanů a odečtením zesnulých podle vzorce, který nám je dán, kdy se ono číslo časově vyvíjí od posledního sčítání občanů v roce 2001,“ řekl starosta Jiří Buřič.

 Loni koncem roku město nabízelo 1.000 Kč všem, kdo se trvale do Kolína přihlásí. Nakonec se třicetitisícovou hranici překonat podařilo. Pro letošní rok vedení města  sice obdobnou motivační akci nechystá, nicméně by uvítalo, kdyby občané, kteří se nově stěhují do lokality U Vodárny, nejen o přihlášení se k trvalému pobytu přemýšleli, ale kdyby tak skutečně učinili, nejlépe současně při uzavírání nájemní smlouvy. „Pak by naše sebevědomí nepochybně mohlo být posíleno,“ dodal starosta.

 Překonání třicetitisícové hranice na přelomu loňského roku se projeví větším kusem koláče ze státní kasy pro rok 2007, letošní udržení se nad touto magickou hranicí přinese jistý prospěch Kolínu až v roce 2008. Pro úplnost dodejme, že aktuální stav obyvatelstva Kolína činí cca 30.645.
kop