Zítra se na Kmochově ostrově v Kolíně koná již 11. ročník festivalu Natruc. Na dvou scénách od 14 hodin vystoupí 20 kapel. Mezi největší hvězdy festivalu patří na hlavní scéně bezesporu kapely Čechomor, Vypsaná Fixa, Horkýže Slíže a UDG. Na druhé scéně si pozornost určitě zaslouží maďarská partička Insane - tajný trumf festivalu a nejlepší evropská numetalová kapela. Na tomto pódiu bude k slyšení více hodně tvrdé muziky a celá řada méně známých, zato velmi perspektivních skupin, jako jsou La Pneumatiq či Galactic Industry.

Součástí akce je i projekt bejbypunkového muzikálu Kašpárek v rohlíku, na kterém se hlavní měrou podílejí i Kolíňákům známí tvůrci David Dvořák a Ondřej Pečenka. Proto na kraji ostrova vyroste cirkusový stan s kapacitou 1.000 lidí. V muzikálu bude možné vidět zpívající rockové hvězdy jako jsou David Koller, Blanka Šrůmová, Milan Cais, Márdí, Jaroslav Svoboda a další.

Na ostrově jinak vzniknou oddychové zóny, čajovny a T-music stan. Romantické duše mohou využít k projížďce parník Kolinea s akustickou hudbou. "Festival bude zároveň velkou zatěžkávací zkouškou, neboť nelze odhadnout, jak obstojí místní amfiteátr," obává se trochu Aleš Bureš. První scénu moderuje známý hudební novinář Jarda Špulák, druhou scénou bude provázet Martin Řehoř.

Vstupné stojí v předprodeji 320 Kč i s poplatky, na místě se cena lístku vyšplhá na 350 Kč. meč

Zítra bude ostrov plný babypunkáčů. Foto - Zdeněk Hejduk