Informativní zprávu o „problémech občanů připojené městské části Sendražice“, předloženou místostarostou Jiřím Buřičem, vzala na vědomí Rada města Kolína. Petičnímu výboru se podařilo zajistit potřebný počet hlasů, aby - v případě podání žádosti - Zastupitelstvo města Kolína bylo nuceno vyhlásit místní referendum o oddělení Sendražic od Kolína. V dané věci však byl s městem zahájen dialog a proto se petiční výbor rozhodl podání žádost odložit. Podle vyjádření zástupců výboru nejde prioritně o oddělení Sendražic, nýbrž o konstruktivní řešení problémů, které občany Sendražic tíží.

Dle vyjádření starosty Miroslava Kaislera se vedení města jednotlivými body (viz. zpráva z 31. ledna), které petiční výbor předal Jiřímu Buřičovi, zabývá. Např. požadavek přidělení strážníka na přechod před sendražickou školou byl shledán jako neopodstatněný. Sčítání projíždějících automobilů ze dne 6. února (od 7:20 do 7:45) ukázalo, že tudy projelo pouze 41 vozidel, přičemž přes nejméně frekventovaný - městskou policií hlídaný - přechod pro chodce před kolínskými školami projelo 300 automobilů (Táboritská ulice - před IV. ZŠ ).

K obslužnosti městskou autobusovou dopravou se starosta vyjádřil v tom smyslu, že již bylo jednáno s provozovatelem městské autobusové dopravy, společností Connex, která přislíbila věc řešit. Dále dojde k přesunu autobusové zastávky, díky níž má praskat dům stěžovatelky.

Ohledně požadavku na kompenzaci škod na nemovitostech, které se v době rekonstrukce Ovčárecké ulice nacházely podél objížďkové trasy, bude podle starosty provedeno posouzení faktického stavu, zda vznikne oprávnění na náhrady.

Jednu z příčin nespokojenosti sendražických občanů vidí starosta Kaisler ve faktu, že v minulosti byla pozornost zaměřena téměř výhradně na investice v průmyslové zóně a žádné velké investiční akce se proto nekonaly ani v samotném Kolíně. Současné vedení se situaci prý snaží řešit. „Nyní, kdy už prostředky k dispozici máme, se situace napravuje,“ řekl starosta.
kop