Symbolicky zasazením stromu pocházejícího z jeho rodné země se dnes rozloučil s kolínskou automobilkou Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) její dlouholetý prezident Kenta Koide.Více než třímetrovou sakuru zasadil odcházející prezident za účasti kompletního vedení největšího zaměstnavatele kolínského regionu přímo v geografickém středu areálu TPCA. Strom se stane součástí nové odpočinkové zóny pro zaměstnance a bude připomínat prozatím nejdéle „sloužícího“ prezidenta kolínské automobilky. „Zvolil jsem sakuru, aby se zaměstnanci TPCA mohli na jaře těšit z nádherných květů tohoto symbolu Japonska. Vzpomínky na roky v TPCA budou stále patřit mezi ty nejdůležitější v mém životě,“ řekl při sázení stromu Kenta Koide.
Kenta Koide byl součástí manažerského týmu, který odstartoval v roce 2005 výrobu v TPCA a zůstal v Kolíně až do konce roku 2007. Vrátil se jako prezident společnosti na začátku roku 2013 a provedl výrobce vozů Toyota Aygo, Peugeot 108 a Citroën C1 přes změnu modelů k druhé generaci zde vyráběných malých aut v roce 2014. Celkem strávil v České republice sedm let a nyní se vrací zpět do své rodné země – Japonska.
Na pozici prezidenta TPCA jej vystřídá od začátku ledna 2017 Koreatsu Aoki, současný prezident Toyota Motor Manufacturing France (TMMF). m. hovorka