Návštěvnickou sezónu na Nebovidské tvrzi zahájí v sobotu 25. června odpolední historický program nazvaný Kejkle na tvrzi. Událost motivovanou snahou o záchranu této kulturní památky pořádá spolek Nebovidská tvrz již pátým rokem.
Na návštěvníky tvrze čeká i letos od 13 hodin zábavný den s divadelními, hudebními i kejklířskými vystoupeními.  Tradiční i netradiční výrobky nabídne dobové tržiště a vyhlášená středověká krčma. Hvězdou večerního programu se stane iluzionistická show Pavla Dolejšky a koncert “keltské” kapely Dick O’Brass.
Program je rozvržen až do 22.15 hodin, napěchován je různorodými potěšeními nejen kulturního zaměření. Těšit se můžeme na kouzelnickou školu pro širokou veřejnost, pohádku “Čínská hedvábná legenda” z repertoáru Divadla Studna, představí se několik pěveckých či tanečních sborů i dětská pěvecká hvězda Anička Hamannová.
Nepřeslechnutelná bude bubenická show Dream Drum by Susha, indický Bollywood vnesou do tvrze orientální tanečnice Garam Masala, své dravce předvedou sokolníci z obory Žleby.
Ukázky zručnosti nabídne kovárna, historická svíčkárna a apatyka, mezi řemeslníky nebudou chybět kameník, hrnčířka, řezbář aj. Návštěvníci dostanou možnost se aktivně zapojí a odnést si tak vlastnoručně vyrobenou svíčku, namíchaný dryák, ukovaný hřebík či vyraženu minci.
Samostatnou kapitolu představuje na tvrzi oblíbené  Harantiště se spoustou her a zábavy, letos doplněných o  středověkou střelnici, labyrint a další. Na nebojsy čeká  Pohádkové sklepení v tvrzovém podzemí o poučení se postará venkovské muzeum v prvním patře. pres