Polní Chrčice a její požární nádrž se v sobotu 30. července stanou přitažlivou destinací pro široké okolí. Populární rodinná slavnost - jubilejní 30. Polnochrčická neckiáda - začíná od 13 hodin obvyklým, v tomto případě však spíš originálním průvodem po chodníku slávy.
David Záhora, zastupitel obce, která spolu s místním sborem dobrovolných hasičů událost pořádá, sdělil: "Letos se můžeme těšit na exkluzivní program, celá akce je tentokráte v duchu filmového festivalu, kdy pomyslnou štafetu přebíráme od nedávno skončeného filmového festivalu v Karlových Varech. Děti se mohou těšit na filmové soutěže na vodě a suchu, mezi které patří přechod lávky, Matesovo filmobludiště, filmový vláček, ještě delší vodní skluzavka či filmový kvíz pro děti a dospělé. Celá neckiáda bude zahájena slavnostní jízdou limuzín. V programu nebude samozřejmě chybět tradiční Polnochrčická střelnice a spousta dalších známých i neznámých atrakcí. Myslíme i na nejmenší, pro které bude připraven dětský koutek, na kole přijede i zmrzlinář Vrchní prchni."
Program obohatí přizvaní herci, artisté a muzikanti, jmenovat můžeme divadlo JULiE & spol., gymnasty z Flying boys, kapely Kronos Combo a ECHO 91. Vypíchnout je třeba skutečnost, že letos budou přes požární nádrž postaveny dokonce dvě soutěžní lávky vrtkavě podepřené traktorovými dušemi.
Událost, která se podle slibu pořadatelů uskuteční za každého počasí, zakončí fireshow. pres