Ludmila Chwistková, Gabriela Šubotníková, Věra Čmejrková, Jiří Buřič, Martin Prokop a Jaroslav Němec. Tuto šestici nominovala spolková rada Kolína do soutěže Osobnost roku 2006. K nim by ještě měli přibýt kandidáti, které má jmenovat rada města. Ta však bude poprvé o jménech jednat až 5. února.

Ludmila Chwistková z Občanského sdružení Volno si vysloužila nominaci za zprovoznění respitního centra pro rodiny postižené autismem, Gabriela Šubotníková z produkční a modelingové agentury Colin Agency za uspořádání soutěží Photo Kolín a Miss Kolínska, majitelka pekárny Věra Čmejrková za úspěšnou ochranu zájmů skupiny obyvatel postižených nadměrnou dopravou v místě jejich bydliště, starosta Jiří Buřič za dokončení lávky přes Labe, přestavbu plaveckého stadionu, rekonstrukci Karlova náměstí a dalších veřejných staveb, žurnalista a pracovník Občanského sdružení Prostor Martin Prokop za denní zpravodajství na portále www.kolin.cz a dopravní zpravodajství v týdeníku Kolínský Pres a soukromý podnikatel a bývalý fotbalový reprezentant Jaroslav Němec za výstavbu obytného domu na hřišti Na Šibovce.

Až budou známa všechna jména, dostanou je porotci, kteří budou mít několik týdnů na zjišťování doplňujících informací o nominovaných a na přípravu svého rozhodování při hlasování, jak uvedl předseda Spolkové rady Kolín Aleš Zahajský.

V minulosti čestný titul získali např. Jan Hora, Petr Adámek, Ludmila Bílá, Jaroslav Kronus nebo Jan Rakušan. meč

Ludmila Chwistková (uprostřed) je jednou z kandidátek na Osobnost roku 2006