Benefiční hudebně kulturní akce pod názvem Hudba bez drog se bude konat 1. října ve Vlašském dvoře v Kutné Hoře a 8. října v Music baru Koruna v Kolíně. Začátek obou akcí, které pořádá občanské sdružení Prostor, bude v 18 hodin. Na obou benefičních koncertech bude platit zákaz konzumace jakýchkoliv drog, včetně alkoholu a cigaret. „Prostřednictvím této akce chceme návštěvníkům ukázat, že se lze bavit i bez alkoholu a jiných drog, ať už legálních či nelegálních. Zatímco na jiných koncertech hudba spíše vytváří lepší atmosféru pro to se opít, na této kulturní a hudební akci budou mít příchozí možnost užít si hudbu bez drog,“ říká předseda sdružení Prostor Petr Steklý.

V Kutné Hoře vystoupí Skapollo (ska punk), Stolen Lives (oldschool hardcore) a Lure of Senses (grunge) a v Kolíně pak 2v1 (ska punk), Wolongong (rock and roll) a Kozičky (rock). Po hudební produkci - kolem dvaadvacáté hodiny - bude následovat divadelní představení souboru Homotronní Neškvor.

Dlužno podotknout, že někteří z členů pozvaných kapel vyznávají filozofii Straight Edge, která se zakládá na odmítání jakýchkoliv legálních nebo ilegálních drog, včetně alkoholu a cigaret. Zahrnuje také vzdání se takzvaného „příležitostného sexu“ za účelem vybití momentálních citových a tělesných tužeb.

Výtěžek z dobrovolného vstupného bude zdvojnásoben nadací Divoké husy a bude použit na zařízení poradenské místnosti v kolínském K-centru. Bližší podrobnosti naleznete na hbd.os-prostor.cz.
kop