Od zítřka se koná tradiční "Mimoriál". Čtrnáctý ročník  festivalu nonverbálního divadla pořádaného k poctě "největšího z pierotů" Jeana Gasparda Deburaua se v Kolíně uskuteční netradičně ve dvou všedních dnech, a to ve čtvrtek 17. a v pátek 18. září. Pořadatelé ze sdružení Alt@rt umístili hlavní scénu na Karlovo náměstí do dobové atmosféry staročeských řemeslných trhů, které se na náměstí ve čtvrtek odehraje. Festivalové jeviště bude navíc obklopené divadelní, cirkusovou a výtvarnou dílnou.

Čtvrteční dopoledne i odpoledne bude určené zejména dětem a školám. Těšit se mohou na pohádky souboru Buchty a Loutky, loutkově punkové "Hrozné příběhy" skupiny Mimotaurus a hudební pohádku "Království" Aničky Duchaňové. Příznivci pantomimy si jistě odskočí v 19 hodin z náměstí do divadla, kde překvapivě v prostoru jevištního propadla uvede Anna Polívková svoji fyzickou skeč "Pan Padlý". Nové mezinárodní pouliční představení "Finis Terrae" Divadla Continuo ukončí po setmění program na Karlově náměstí.

V pátek 18. září odpoledne se Mimoriál přesune na Kolínskou řepařskou drážku, kde se ve vagónu odehraje loutková pohádka Divadla Xaver. Dalším hracím místem se stane ZUŠ Kolín. Detektivka "Případ Sh. Holmese" v nastudování místních žáků se stane jediným kolínským příspěvkem festivalu. Taneční projekt ME- SA na motivy básní Sylvie Plathové můžete vidět večer v Synagoze (více o něm na jiném místě této stránky), pantomima Vagabundi Teatra Pantomissimo proběhne odpoledne na Karlově náměstí. Festival uzavře večerní akrobatická klaunérie On Air skupiny T.E.J.P. (podrobnosti jinde), která patří k novým objevům na české artistické scéně.

Příznivce neverbálního divadla jistě potěší, že vstup na hlavní scénu - Karlovo náměstí - je volný. Celý program najdete na www.mimorial.cz. slad, meč