Voleb do Evropského parlamentu se zúčastní rovněž 9 osob z Kolínska. Největší bombou je patrně účast nynějšího senátora za ČSSD Pavla Lebedy na kandidátní listině nové partaje, která si říká Republika. Tento 73letý lékař zaútočí na Evropský parlament ze třetí pozice. Nejvyššího postavení na některé z kandidátek si však vydobyl Roman Škrabánek, jenž je čekatelem za Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury. Sedmačtyřicetiletý ekonom, prezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Kolín a spolumajitel cestovní kanceláře Monatour byl donedávna na 2. místě. Po odstoupení jedničky Kláry Samkové, jež čelí podezření, že obelhala Českou spořitelnu a skrytě pomohla oddlužit jednu z firem, se však stal kandidátem číslo 1. Zda to pro něho znamená výhodu, není jasné.

Za Paroubkovu stranu LEV 21 - Národní socialisté kandiduje jako desítka Ondřej Kosina (33 let, středoškolský pedagog, Kolín) a o dvě příčky dál Miroslav Němec (64 let, vysokoškolský pedagog, emeritní vrchní policejní rada, Kolín). Za Klub angažovaných nestraníků se na 25. příčce uchází o místo v Europarlamentu Rudolf Kvíz (74 let, recitátor, Český Brod), za Volte Pravý Blok na 25. pozici Stanislav Vilím (43 let, technik údržby letadel, Starý Kolín) a za Korunu Českou (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska) jako čtyřka Svatopluk Novotný (38 let, jednatel stavební společnosti, Poříčany), na 12. místě Michal Bašus (45 let, finanční poradce, Poříčany) a na 28. pozici Petr Žatečka (38 let, živnostník, Český Brod).
 
Volby do Evropského parlamentu se uskuteční v pátek 23. a sobotu 24. května. V Česku se bude volit 21 poslanců z celkového počtu 751 evropských poslanců, které čeká lukrativní pětiletý mandát. V první den voleb - v pátek - proběhne hlasování od 14 do 22 hodin, v druhý den voleb - v sobotu - od 8 do 14 hodin. Hlasování na území města Kolína proběhne na obvyklých místech ve 29 volebních okrscích. meč