Ode dneška si firma Geosan dopravní stavby může připravovat demolici rozsáhlého areálu starých závodů OTK (Bayerka) a ALICO v Kolíně IV. Bourací práce se budou týkat i sousedního domu čp. 87 s bývalou restaurací Dominik. Demolice má skončit nejpozději v dubnu. Zatímco motoristům by se výluka měla vyhnout, pro chodce to bude znamenat dočasné omezení, zatím však vedoucí odboru dopravy Městského úřadu v Kolíně Jiří Jeřábek neví kdy.

Demolice je dalším důležitým krokem k výstavbě obchodního centra a bytového komplexu. "Příprava výstavby obchodního centra EuroMall Kolín běží naplno. V současnosti probíhá stavební řízení, zahájení vlastní výstavby je plánováno na toto léto a začátkem roku 2008 se uvažuje s otevřením centra veřejnosti. Největší jednotkou v obchodním centru bude jako obvykle supermarket, vzhledem k rané fázi projektu v současné době nejsou zastoupení jednotlivých značek obchodů ještě známa," uvedl Ing. arch. Jan Hemer, jednatel společnosti PIKAZ Praha, která je investorem revitalizace území u vlakového nádraží.

Výstavba bytů v Rorejcově ulici bude časově navazovat na realizaci obchodního centra EuroMall. "Uliční frontu bytového objektu do Rorejcovy ulice budou vytvářet podélné pavlačové domy, v jejichž přízemí budou z Rorejcovy ulice situovány obchody a služby. Na ně kolmo do vnitřku klidného vnitrobloku se zelení budou orientovány tři obytné domy s podzemními garážemi. Celkem je plánováno 290 bytů různých velikostí, tzn. od garsonek po byty 4+1, přičemž každý byt má svůj vlastní balkón, terasu či předzahrádku. Na bytový projekt připravujeme dokumentaci ke stavebnímu řízení," řekl dále jednatel společnosti PIKAZ. meč

Takto jednou bude vypadat dnes nevábná lokalita u vlakového nádraží