V červenci byla zahájena kompletní oprava ulice Královská cesta, vedoucí od restaurace U Červených až po křižovatku s Polepskou ulicí. Projektantská cena rekonstrukce ulice činila 54 miliónů korun, výběrové řízení ale výslednou cenu srazilo o téměř 20 procent - vítězná firma totiž nabídla zakázku provést o 10 miliónů korun levněji, za 44,2 milióny korun.

Tři sta padesát metrů dlouhá Královská cesta prochází kompletní obměnou. Rekonstruovány jsou inženýrské sítě, vodovod, kanalizace, chodníky, vozovka, veřejné osvětlení i mobiliář. Nejviditelněji se promění zadní trakt areálu Spojů, kde vzniknou nová parkovací místa.

Součástí prací v podzemí je i rekonstrukce hlavní větve vodovodního přivaděče, který je uložen pod vozovkou. Jeho část byla vyměněna a v tomto týdnu bude nový úsek připojen k vodovodní síti. Toto propojení ale nelze provést bez uzavření vodovodu, který zásobuje vodou jihovýchodní část Kolína.

Ve většině městské části Kolín IV proto téměř den a půl nepoteče voda. Odstávka začne v pátek 15. září ve 4 hodiny ráno a skončí v sobotu 16. září v poledne. V odstávkou dotčené lokalitě od Žižkovy ulice až po Šťáralku bude umístěno 13 cisteren s pitnou vodou.

Společnost Energie AG Kolín zveřejnila i abecední seznam ulic dotčených odstávkou: Barákova — Havířská — Havlíčkova — Heverova — Jabloňová — Jaselská — Jateční — Jeronýmova — Jirečkova — K Dílnám — Klejnarská — Komenského — Kostnická — Královská cesta — Kunětická — Lipanská — Na Patnácti kopách — Na Vršku — Orebitská — Plynárenská — Polepská — Prokopa Velikého — průmyslová zóna Šťáralka — Roháčova — Rokycanova — Řipská — Smetanova — Škodova — Táboritská — Třebízského — Třešňová — Tylova — U Cihelny — V Opletkách — V Zahrádkách — Vávrova — Vrchlického — Vužanova — Zahradní — Zengrova — Žižkova.

Detailní mapy oblasti a domů, kde voda nepoteče, najdete na webu Energie AG Kolín tady.