V sobotu 20. listopadu proběhlo podzimní kolo celorepublikové Sbírky potravin. V Kolíně byly do dobročinné akce zapojeny tři supermarketové prodejny - Lidl (v Kolíně i Ovčárech), Kaufland a Tesco, tři odběratelské organizace - Mela o.p.s, Farní charita Kolín a Městské sociální a zdravotní služby města Kolín a padesát dobrovolníků. I přes složité „covidové období“ přispěli dobrovolní dárci (na sběrných místech partnerských prodejen v Kolíně a v Ovčárech) výnosem 5 tun potravin a drogistického zboží.

Do sbírky je možné přispívat i nadále a to online nákupem až do úterý 30. listopadu prostřednictvím portálu Rohlík.cz, Tesco online nákupy/Tesco Zásilka či Košík.cz. Vybrané trvanlivé potraviny a drogerie dále poputují do regionálních potravinových bank a budou přerozděleny lidem v nouzi.

Celonárodní Sbírka potravin je realizována pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana a Evropskou federací potravinových bank.

„Děkujeme všem dárcům - množství vybraných potravin nás příjemně překvapilo. Zejména v současné složité době je to skvělý příklad sounáležitosti mezi lidmi, která mě hřeje na srdci. Nyní je naší povinností, aby se dostaly do správných, potřebných rukou. Potraviny a drogerie budou distribuovány ověřeným způsobem - a to přes poukázky vydávaných sociálním odborem městského úřadu. Je tedy zaručeno, že sbírka pomůže potřebným lidem a rodinám z Kolína i okolí. Mé osobní poděkování patří také dobrovolníkům, kteří byli páteří naší sbírky a zaměstnancům Tesco Kolín za skvělou organizaci a zázemí,“ uvedl ředitel Farní charity v Kolíně Petr Zavřel.

Další podrobnosti naleznete zde.