V neděli 16. ledna proběhne od 17 hodin v prostorách Komunitního centra sv. Zdislavy na Zálabí (ul. Mnichovická č.p. 1630) Tříkrálový benefiční koncert kapely The Outstanders, který završí letošní Tříkrálovou sbírku vyhlášenou Charitou ČR.  Výtěžek z akce přispěje k fungování centra Kohoutek, který zajišťuje potravinovou a materiální pomoc potřebným lidem z Kolína a okolí. 

„Vážíme si každé koruny i dobrého slova, které podpoří charitní dílo. Moc nás potěšíte svoji účastí na benefičním koncertu,“ uvedl ředitel kolínské farní charity Petr Zavřel.

Kapela The Outstanders má kořeny na základní škole v Červených Pečkách. Původně se zde scházel pěvecký sbor pod vedením paní učitelky Kopecké, na kytaru ho doprovázel Petr Nobilis, lídr současné kapely. Po odchodu paní učitelky do důchodu sbor přestal fungovat, nicméně několik dětí se spolu s kytaristou shodlo, že mají rády rock´n´roll a stojí za to pokračovat.

„A tak vznikla rocková kapela. Pět dívek se dělí o pěvecké party a kluci hrají 2. kytaru, basu a bicí ‚Týnejdři‘ se se mnou - čerstvým šedesátníkem - shodli na hudebních láskách (Beatles, Creedence, Deep Purple…) a na tom jsme postavili repertoár, který doplňujeme i vlastními věcmi. Pro Advent a Vánoce jsme si připravili trochu něžnější písně, které zahrajeme i na Tříkrálovém koncertě,“ uvedl Petr Nobilis.