Jednou z nejpopulárnějších akcí, pořádaných kolínskými základními školami, je zábavné odpoledne nazvané Nedělní hrátky. Letos ho 5.ZŠ v Mnichovické ulici pořádá v neděli 12. března.

Zálabská škola, několika generacím Kolíňáků známá pod přídomkem "u kostelíčka", se během nedělního odpoledne (od 14 do 17 hodin) otevře nejen žákům, ale i jejich rodičům, absolventům a zvědavcům.

Zábavné odpoledne příchozím nabídne nespočet atrakcí, mezi nimi i fotokoutek, sportovní soutěže, čtenářskou dílnu, hrátky s legem, únikovou hru, turnaje v deskových hrách, zajímavé chemické a fyzikální pokusy, ukázky a rady k logoprevenci, jógohraní, muzicírování, velikonoční tvoření a samozřejmě i podrobnosti k blížícímu se zápisu do prvních tříd, který se koná 13. a 14. dubna.

"Pro všechny od 0 do 99 let je připraven bohatý program, z kterého si vybere určitě každý. Kromě návštěvy kreativních dílniček se můžete těšit i na dětská vystoupení. Děti, ale i dospěláci si také mohou zasoutěžit o malou odměnu. Přijďte tvořit, zažít legraci nebo jen tak posedět a popovídat si u dobrého čaje a kávy. Srdečně zveme všechny, kteří rádi tvoří, hrají si či si chtějí zavzpomínat na svá školní léta na Pětce. Těšíme se na vás, všichni budete vítáni," vzkazuje vedení školy.