Populární a hojně navštěvované Blešáky na vzduchu mají každoročně vždy čtyři termíny konání - v dubnu, květnu, srpnu a září. Letošní druhý se v Komenského parku uskuteční v sobotu 27. května od 8.30 do 12.30 hodin.

Blešáky na vzduchu, organizované Zuzanou Křivánkovou a Zuzanou Istenčinovou, si nepřekvapivě vysloužily vzrůstající zájem veřejnosti. S každým dalším datem konání přibývá těch, kdo přicházejí prodávat, nakupovat, darovat a vyměňovat zboží, významným prvkem blešáků je ale i korzo parkem a šance potkat se s mnoha známými a přáteli.

Pravidla akce jsou jednoduchá - stačí přijít, roztáhnout deku a vybalit své zboží, žádné registrační poplatky ani vstupné se neplatí. Sortiment není nijak omezen - najdete tu použité věci, své výrobky tu nabízejí lokální výrobci všemožných šperků, dekorací, šitých výrobků nebo třeba marmelád.

"Zveme všechny Kolíňáky i lidi z okolí do Komenského parku, kde je možné prodat cokoli, co už nepotřebují, výhodně nakoupit, ulovit nějaké poklady a nebo jen u kávy a občerstvení poklábosit se známými a přáteli. Baví nás Blešáky drobnými, někdy možná ne úplně patrnými, krůčky neustále zlepšovat. Další věcí, kterou chceme zkusit, je zřídit relax-piknikovou zónu v prostranství před sochou J.A. Komenského, kde bude možné si posedět na dece, popovídat si s kamarády nebo jen tak nasávat příjemnou atmosféru. Deky máme, ale samozřejmě uvitáme, když si návštěvníci přinesou vlastní a uvidíme, zda se jim časem náš nápad zalíbí​," vzkazují zájemcům organizátorky.