Hudební festival, pořádaný mnoho let pod hlavičkou TPCA Beat Fest, změnil (stejně jako automobilka) název na Toyota Beat festival. Tradiční hudební přehlídka se netají tím, že chce především podpořit talentované regionální kapely, které tu dostanou možnost předvést se na velkém pódiu před početným publikem a zahrát si vedle hvězd české hudební scény.

Šest regionálních amatérských kapel odehraje v sobotu 27. května na Kmochově ostrově své dvacetiminutové koncertní sety a publikum rozhodne, která z nich získá 50 tisíc korun na pořízení profesionální nahrávky. Areál ostrova bude otevřen v pravé poledne a koncertní program odstartuje ve 12.45 hodin kolínská kapela HiHead. Po ní přijde na řadu první ze tří proslulých hostů, Pokáč, který začne hrát ve 13.30 hodin. Od 14.50 hodin se postupně předvede šest soutěžících amatérských kapel a s večerem, po vyhlášení vítězné kapely, přijdou na řadu i další dvě hvězdy festivalu, ve 20.50 hodin Vašo Patejdl a od 22.40 hodin kapela Support Lesbiens.

V areálu bude pro návštěvníky připraven i doprovodný program - live jukebox, výstava aut, malování na obličej či fotokoutek. Lístky jsou v prodeji v předprodeji za 100 Kč a na místě za dvojnásobek a i tentokrát půjde 100 procent výtěžku ze vstupného na charitativní účely.