Občané příměstských částí Kolína si stěžují na nový jízdní řád městské hromadné dopravy v Kolíně. Vadí jim třeba fakt, že večerní autobus vynechává zastávku Banka (u Komerční banky) a oni se nemají po představení v divadle nebo biografu jak dostat domů, nejedou-li autem.

Na rozdíl od ředitele Kina 99 Ivana Martince, podle něhož si lidé na nemožnost použít městské autobusy po večerní projekci nestěžují, to šéf divadla Luboš Růžička jako problém vidí. "Kvůli tomu musela u nás skončit uvaděčka ze Sendražic. Rovněž nám telefonovala dlouholetá předplatitelka, aby nám sdělila, že bude pro ni obtížné navštěvovat divadlo a jestli není možné intervenovat ve změně jízdního řádu. Takovou možnost jsem ale při sestavování nového jízdního řádu neměl. Dříve za ředitele Martínka, když ještě hromadnou dopravu provozovalo město, to šlo. Zavolal jsem mu a on nechal rychle spoj přeorganizovat," řekl Luboš Růžička.

Místostarosta Roman Pekárek, pod něhož městská hromadná doprava spadá, tvrdí, že se na nových jízdních řádech pracovalo hodně a zodpovědně. "Přesto, jako každý takový systém, nemůže vyhovět všem uživatelům a nemůže být dokonalý. Po celý srpen se jezdilo ve zkušebním režimu, na základě rozumných připomínek se jízdní řád upravoval a nyní se má za odladěný. I přesto není vyloučeno provést úpravu, bude-li smysluplná. Připomínky k jízdním řádům je potřeba směřovat na kancelář dopravce v Kolíně," řekl.

Nejnadějněji se pro diváky bez automobilu nebo ty, kteří chtějí nechat vůz doma a před cestou za kulturou se stavit na víno, jeví linka č. 1 jedoucí od nemocnice do Sendražic. Ta na stanici Banka staví ve 21.20 hodin, ale jen ve všední dny. Navíc představení v divadle končí výjimečně v takovém čase, aby bylo možné odjezd posledního spoje stihnout. Jen o málo větší šanci svézt se hromadnou dopravou skýtá návštěva v biografu, pokud ovšem nechcete vidět film, jehož začátek je ve 20 hodin. meč

Starostu Buřiče zažijete v této pozici nanejvýš jednou v životě. Foto - archiv MAD Kolín